atrakcje-zima

Trasy rowerowe

Według wielu rowerzystów, Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie i Złote to najlepsze tereny do uprawiania kolarstwa górskiego w Sudetach. Są to pasma górskie o wyjątkowo gęstej sieci duktów leśnych, dróg szutrowych oraz mało uczęszczanych dróg asfaltowych. Niewielki ruch samochodowy, rozległe lasy i urozmaicona rzeźba terenu stwarzają wymarzone warunki dla górskiej turystyki rowerowej.

Większość tras rowerowych jest polecana turystom o dobrej kondycji fizycznej. Początkujący rowerzyści oraz rodziny z dziećmi mogą z powodzeniem zaplanować wspaniałą wycieczkę.

Turystyczne trasy rowerowe w gminie Stronie Śląskie
  1. Trasa do schroniska pod Śnieżnikiem – 19,3 km
  2. Trasa Pętla Janowej Góry – 14,2 km
  3. Trasa wokół Młyńska – 10,7 km
  4. Trasa Bolesławów – Nowa Morawa / Stare Mesto – 14,8 km
  5. Pętla Gór Bialskich – zachodnia – 24,7 km
  6. Pętla Gór Bialskich – wschodnia – 25,5 km
  7. Pętla Gierałtowska – 11,6 km
  8. Trasa Pod Łyścem – 14,4 km
  9. Trasa do Lądka Zdroju – 4 km
  10. Trasa Śródsudecka R60 (Stronie Śląskie) 8,4 km

Zajrzyj do naszego „Przewodnika po trasach rowerowych” a znajdziesz tam opisy tras wraz z mapkami.

pdf ikona   Plik PDF – Przewodnik po trasach rowerowych

Na zboczach Czarnej Góry i Żmijowca w Siennej działa „Park rowerowy Czarna Góra” – raj dla rowerzystów uprawiających kolarstwo górskie typu downhill, enduro oraz freeride, wymagających odpowiedniego sprzętu oraz odzieży ochronnej. Każdego roku, na przełomie czerwca i lipca, w Siennej odbywa się Puchar Polski Downhill (zjazd na czas). Trasy typu downhill na Czarnej Górze należą do najtrudniejszych i najlepszych w Europie. Wykaz tras oraz imprez na www.parkrowerowy.pl