tlo_aktualnosci
23.05.2019

Wakacje w Rudym

Witajcie ;)
Już niebawem zaczynają się wakacje ;) Trzy  tygodnie z kawałkiem i będzie można cieszyć się latem i ciepłym słońcem.
Kto już myśli o tym aby spakować plecak i pójść na górski szlak? Albo przejechać rowerem nowego singletracka tuż pod Pensjonatem?
Mam dla was kilka propozycji co możecie robić jeśli zdecydujecie się odwiedzić nasze miejsce na ziemi :) Pensjonat Rudy albo Willę Rudy.
I nie są to propozycje dalekich wycieczek czy wskazanie konkretnych szlaków. Są to zwykłe małe przyjemności, na które z pewnością w codziennej gonitwie brakuje Wam zwyczajnie czasu. Bo przyjeżdżając do Rudego, wyjeżdżając z miasta, czas nagle zwalnia i można cieszyć się naprawdę z najprostszych rzeczy.
Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie opowiedziała Wam o tych drobnych przyjemnościach zdjęciami :)

1. Kiedy ostatnio moczyliście stopy w górskim strumyku? Nie pamiętacie :) No to możecie zrobić to u nas. Mamy tuż pod pensjonatem lodowaty strumyk, nazywamy go "strumykiem Rudego" :) Jeśli więc któregoś dnia wrócicie z górskiego szlaku obowiązkowo wejdźcie do strumyka. Wasze stopy podziękują Wam za to.

2 strumyk przy Pensjonacie Rudy 1 strumyk pensjonat Rudy
2. A kiedy ostatnio bujaliście się na huśtawce? Co za pytanie pomyślicie. A to przecież takie przyjemne, nie tylko dla dzieci.
Polecam! Spróbujcie kiedy tylko nas odwiedzicie :)

4 huśtawka Pensjonat Rudy 3 huśtawka Pensjonat Rudy
3. Zawsze jak przyjeżdżacie do nas od razu chcecie zobywać najwyższe szczyty ;) A to trzeba pomału, rozruszać trochę kości które tyle może siedziały za biurkiem w pracy. Albo po długiej podróży w samochodzie, bo przecież przyjeżdżacie do nas z daleka, nawet i znad morza. Dlatego polecam krótki, przyjemny spacer na tzw. "naszą górkę". Tak ją nazywamy bo mamy już do niej taki sentyment, gdyż nasze dzieci (i wnuczki :) spacerują na nią od momentu jak tylko zaczęły same chodzić, więc będzie to już dobre 10 lat.
A widoki na "naszej górce" bardzo miłe dla oka - Czarna Góra, Żmijowiec, Rudka przy dobrej pogodzie i Śnieżnik widać. Więc pomaszerujcie tam, usiądźcie pod wiatką lub na kocyku na trawie, zabierzcie ze sobą książkę lub pocieszcie się po prostu śpiewem ptaków. Nie będziecie żałować. A jak znajdziecie się na "naszej górce" w sierpniu to jeszcze pysznych jeżyn pojecie prosto z karzaka ;)

 5 ulubiona górka przy Pensjonacie Rudy 9 droga na naszą górkę Pensjonat i Willa Rudy 7 wiatka na naszej górce Pensjonat Rudy 6 lato, góry, Pensjonat i Willa Rudy 10 dzikie jeżyny, lato, góry, Pensjonat i Willa Rudy 11 jeżyny
4. Zerwijcie bukiet polnych kwiatów i podarujcie bliskiej Wam osobie. Na pewno sprawicie jej tym radość :)

 12 szlak na Skowronią Górę
6. Poszukajcie stada owiec na Przełęczy Puchaczówka. Ilekroć je widzę gęba sama się uśmiecha :)

 13 owce na Przełęczy Puchaczówka
7. Możecie też pobawić się z naszym psem - Borą :) Bora jest bardzo towarzyska i uwielbia wszystkie dzieci a jeśli zaczniecie rzucać jej patyki to nie odpuści Was na krok. A na koniec wszkoczy Wam na kolana ;)

14 Bora pies Rudego pensjonatu i willi 15 Bora nasz pies
8. Idźcie zobaczyć z bliska ten stary kościół. Przecież "Rudy" z nim sąsiaduje :)

18 stary kościół pensjonat i Willa Rudy
9. Usiądźcie wieczorem pod wiatą grillową, rozpalcie ognisko i pogadajcie :) Przecież na to zwykle w tych zabieganych dniach też brakuje nam wszystkim czasu. Zróbcie z dziećmi babkę w piaskownicy, zbudujcie zamek. Proste a przyjemne. Połóżcie się na leżaku i zróbcie sobie drzemkę, najlepiej w środku dnia, przecież będziecie na wakacjach, to można.

 16 zadaszona wiata grillowa Pensjonat Rudy 17 plac zabaw Pensjonat Rudy 19

10. Podziwiajcie na każdym kroku sudecką przyrodę. Czy w mieście znajdziecie takie okazy?

 22 sudecka przyroda 23 sudecka przyroda
11. A wypicie porannej kawy w naszej sali z wielkim oknem z widokiem na zieleń to już przyjemność sama w sobie :)

 20 sala dla Gości Pensjonat Rudy 21 sala dla Gości Pensjonat Rudy 24 sala dla Gości Pensjonat Rudy
I mogłabym tak jeszcze pisać i wrzucać Wam te zdjęcia. Ale może będziecie lepiej po prostu serdecznie Was zaprosić do spędzenia choć kilku dni w progach Rudego i złapania tych chwil we własne kadry.

Przypomnę jeszcze że na stronie mam taki mini przewodnik okolicznych atrakcji do których też możecie zajrzeć (choć przyznam się szczerze że wymaga on juz aktualizacji gdyż dopatrzycie się tam zamiast kolei linowej Luxtorpeda, starej kanapy dwuosobowej Babia :)

A szczegółowe oferty wakacyjne dostępne tutaj:
Wakacje 2019 Pensjonat Rudy
Wakacje 2019 Willa Rudy

A wakacje w tym roku będą bardzo długie - całe 74 dni.
No to jak - widzimy się w Rudym ?

Joanna